Inżynier Danych (Rekrutacja online)

Warszawa

Centrum Danych i Zaawansowanej Analityki w LINK4 poszukuje osoby na stanowisko Inżyniera Danych. Będziesz pracował/ła w dynamicznym zespole, który odpowiada za program transformacji w Data Driven Organization (m.in.: budowa wydajnego środowiska BI, budowa nowoczesnego Data Lake zasilającego inicjatywy oparte na Machine Learning).

Korzystamy z nowoczesnych narzędzi do przetwarzania, eksploracji oraz analizy danych. Zespół aktywnie uczestniczy w transformacji firmy, co wiąże się z rozwojem klasycznej analityki oraz BI, jak i wykorzystaniem w szerokim zakresie technologii Big Data / Machine Learning.

Twoje zadania:
  • przetwarzanie i analiza danych w rozwiązaniach klasy Enterprise DWH i Big Data, Data APIs
  • optymalizacja procesów przetwarzania danych i optymalizacja zapytań SQL
  • automatyzacja procesów zasilania i ich optymalizacja
  • utrzymywanie dokumentacji procesów zasileń
  • implementacja procesów zarządzania jakością danych, w tym wdrożenie reguł walidacji danych, standardów wprowadzania danych
  • wdrożenie automatycznych procesów monitorowania jakości danych

Wystarczy, że:
  • cechuje Cię biegłość w programowaniu SQL
  • dobrze znasz bazy danych MS SQL Server lub PostgreSQL
  • posiadasz doświadczenie w projektowaniu i budowie ETL (Znajomość Microsoft SSIS będzie dodatkowym atutem) oraz procesów Data Quality
  • masz doświadczenie w pracy na danych ustrukturyzowanych oraz nieustrukturyzowanych

Twoim dodatkowym atutem będzie jeśli znasz::

  • platformę SQL Server w obszarze Business Intelligence
  • język programowania Python
  • rozwiązania Big Data (najlepiej Databricks + PySpark)
  • tematykę kolumnowych baz danych (np. MariaDB)
  • środowisko Linux

W zamian oferujemy Ci:
  • współpracę w oparciu o umowę o pracę.
  • świadczenia dodatkowe: opiekę medyczną, możliwość skorzystania z zajęć sportowych (siłownia, fitness, basen) przystąpienia do grupowego ubezpieczenia na życie, liczne akcje na rzecz naszych pracowników, programy dla rodziny
  • szkolenie – przekażemy Ci naszą wiedzę oraz doświadczenie, abyś mógł/a komfortowo rozpocząć samodzielną pracę
  • niepowtarzalną atmosferę: bezpośredni kontakt, pozytywne podejście, wzajemny szacunek