Inżynier Danych (REKRUTACJA ZDALNA)

Warszawa

Centrum Danych i Zaawansowanej Analityki w LINK4 poszukuje osoby na stanowisko Inżyniera Danych. Będziesz pracował/ła w dynamicznym zespole, który odpowiada za program transformacji w Data Driven Organization (m.in.: budowa wydajnego środowiska BI, budowa nowoczesnego Data Lake zasilającego inicjatywy oparte na Machine Learning). Korzystamy z nowoczesnych narzędzi do przetwarzania, eksploracji i analizy danych. Zespół aktywnie uczestniczy w transformacji firmy, co wiąże się rozwojem klasycznej analityki oraz BI, jak i wykorzystaniem w szerokim zakresie technologii Big Data / Machine Learning.

Twoje zadania:
  • Przetwarzanie i analiza danych w rozwiązaniach klasy Enterprise DWH i Big Data, DataAPIs,
  • Optymalizacja procesów przetwarzania danych i optymalizacja zapytań SQL,
  • Automatyzacja procesów zasilania i ich optymalizacja,
  • Utrzymanie dokumentacji procesów zasileń,
  • Implementacja procesów zarządzania jakością danych, w tym wdrożenie reguł walidacji danych, standardów wprowadzania danych,
  • Wdrożenie automatycznych procesów monitorowania jakości danych.

Wystarczy, że:
  • Biegle programujesz w SQL,
  • Bardzo dobrze znasz bazy danych MS SQL Server oraz PostgreSQL,
  • Masz doświadczenie w projektowaniu i budowie ETL (znajomość Microsoft SSIS będzie dodatkowym atutem) oraz procesów Data Quality,
  • Programujesz w języku Python,
  • Posiadasz doświadczenie w pracy na danych ustrukturyzowanych i nieustrukturyzowanych.
  • Twoim dodatkowym atutem będzie, jeśli:
  • Znasz platformę SQL Server w obszarze Business Intelligence,
  • Znasz rozwiązania Big Data (najlepiej Databricks + PySpark)
  • Znasz tematykę kolumnowych baz danych (np. MariaDB)
  • Znasz środowisko Linux.

W zamian oferujemy Ci:
  • Współpracę w oparciu o umowę o pracę,
  • Pracę zdalną lub pracę w biurze – decyzja należy do Ciebie.
  • Świadczenia dodatkowe: opiekę medyczną, możliwość skorzystania z zajęć sportowych (siłownia, fitness, basen), przystąpienia do grupowego ubezpieczenia na życie, liczne akcje na rzecz pracowników, programy dla rodziny,
  • Szkolenie wstępne – przekażemy Ci naszą wiedzę oraz doświadczenie, abyś mógł/ła komfortowo rozpocząć samodzielną pracę,
  • Niepowtarzalną atmosferę – pozytywne podejście, wzajemny szacunek.